+48 608 585 771 biuro@polskastolarka.pl

"Bądź mądry przed zakupem stolarki"

  • okna
  • rolety
  • drzwi
  • bramy
  • montaż
  • doradztwo
  • slider
  • slider
  • slider

Poradnik przy zakupie okien drewnianych

OKNA DREWNIANE i DREWNIANO-ALUMINIOWE

MATERIAŁ
Nowoczesne okno drewniane jest wykonane z wysokiej klasy drewna klejonego warstwowo. Najczęściej stosowane jest drewno sosnowe, dostępne są również okna wykonane z drewna dębowego i meranti. Materiałem najmniej podatnym na działanie czynników atmosferycznych jest dąb. Wiodący producenci stosują do produkcji drewno specjalnie przygotowywane w komputerowo sterowanych suszarniach.

WYKOŃCZENIE
Powierzchnia okna może być wykończona farbami kryjącymi (niewidoczne usłojenie) lub lakierami transparentnymi (widoczna struktura drewna). Każde okno jest impregnowane i dwukrotnie malowane. Okna drewniane charakteryzuje również miękka linia, która oprócz niewątpliwych walorów wizualnych, zapewnia również większe bezpieczeństwo użytkowania i przedłuża jego trwałość. Dostępne są okna z okładziną aluminiową od strony zewnętrznej - okna takie są jeszcze trwalsze i odporne na czynniki atmosferyczne. Zastosowanie okładziny aluminiowej w oknach drewniano-aluminiowych znacznie wydłuża trwałość i żywotność okien w porównaniu z typowym oknem drewnianym, nadaje niezwykle estetyczny wygląd oraz daje ogromne możliwości w zakresie kreowania architektury.

SYSTEM
Najczęściej spotykany jest system o profilu ramy 78 do 92 mm, w którym skrzydła otwierają się do wewnątrz budynku. Nieliczni producenci na rynku polskim ferują również okna w systemie skandynawskim o profilu ramy 104 mm, w którym skrzydła otwierają się na zewnątrz budynku.

SPOSÓB OTWIERANIA
Okna są dostępne jako: rozwierane (lewe lub prawe), uchylno-rozwierane, uchylne, obrotowe. W ofercie firm znajdują się również okna balkonowe typu patio, w których skrzydła mogą się składać lub przesuwać, uchylać, etc..

PARAMETRY
W oknach drewnianych stosowane już coraz częściej papkiety trzyszybowe o kombinacji 4x16x4x16x4 (3 szyby) ze szkłem niskoemisyjnym, miękkopowłokowym thermofloat o współczynniku przenikania ciepła  dochodzącym nawet do wartości Ug=0,5  W/m2K a całe okna o wspólczynniku przenikania Uw <= 0,7 W/m2K. Ciepła rmka dystansowa i min. 2 uszczelki to już standard. Podobnie jak ciepły, profesjonalny montaż.

Umów się z ekspertem w salonie lub na budowie w Warszawie:
tel. kontaktowy : 608 585 771,  e-mail: 
biuro@polskastolarka.pl

Copyright © 2015 GEC Consulting Grzegorz Cendrowski. Wszelkie prawa zastrzeżone.